10 Aralık 2014 Çarşamba

Citroën C4


C segmentinde yenilikler devam ediyor. Hyundai'nin i30'u makyajlamasının ardından Fransız üretici Citroën de bu segmentte yer alan temsilcisi C4'ü güncelledi.

Görünümü neredeyse hiç değişmeyen otomobilde farklı jant ve gövde rengi seçenekleri sunulurken hafifçe koyulaştırılan farlar ve stopların iç tasarımları yenilenmiş. İç mekanda yeni döşemelerin yanında gösterge panelinde yer alan ekranda kullanılan farklı karakterler, orta konsolda sunulan yeni 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran ve bu ekran sayesinde azalan düğme sayısı dikkat çekiyor.


Anahtarsız giriş ve motor çalıştırma fonksiyonuna da kavuşan C4'ün güvenlik donanımları arasında yokuş kalkış asistanı, kör nokta uyarısı, şeritte kalma yardımcısı ve viraj aydınlatması bulunuyor.

Kaputu altında, Peugeot 308'de de kullanılan 1.2 litre hacimli, turbo beslemeye sahip benzinli motorun 110 ve 130 beygir güç üretebilen versiyonları bulunan otomobil bu ünitelerden 205 ve 230 Nm tork alıyor. 1.6 litre hacimli turbo Diesel motorunsa 100 beygir güç, 254 Nm tork ve 120 beygir güç, 300 Nm tork üretebilen iki seçeneği mevcut.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder