10 Aralık 2014 Çarşamba

Hyundai i40


Hyundai'de yenilik rüzgarı esmeye devam ediyor. i20 Coupé ve makyajlı i30'un ardından sedan ve station wagon gövde seçeneklerine sahip olan i40'ın da makyajlı yüzü üzerindeki perde kalktı.


Yeni gövde rengi seçenekleri ve jant opsiyonlarının yanında daha köşeli hatlara sahip ön tampon, yeni ön panjur ve LED sis farları gibi farklılıklar sunan otomobilde gri renkli yan aynalar ve farklı iç desene sahip stoplar da bulunuyor.

Yeni döşemeler ve daha kaliteli bir dokunmatik ekrana sahip navigasyon sistemi donanıma eklenirken yol işareti tanıma sistemi, uzun far yardımcısı ve ileri viraj alma yardımcısına sahip çekiş sistemi de araçla birlikte alınabiliyor.


1.7 litre hacimli turbo Diesel motorunun iki farklı versiyonu hazırlanmış. Düşük güçlü model 115 beygir güç, 280 Nm tork üretebilirken ikinci ünite 141 beygir güç, 340 Nm tork üretebiliyor. Her iki motor da standart olarak 6 ileri vitesli manuel şanzımanla sunulurken yüksek güçlü modelde, i30'da da kullanılacak olan 7 ileri vitesli, çift kavramalı yarı otomatik şanzıman da sunulacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder